Jirka Skryja

Kytara, zpěv. Mladá nadějná bluegrassová krev. Výrazně snižuje věkový průměr kapely.

Žije v Ostrově u Macochy.

Hraje na nástroj:
kytara Rozawood RD-28 custom se snímačem Headway (se systémem Fishman Aura Spectrum DI)

Hrál a zpíval v kapelách:
Fišmol (2006-2010)
Dr. Bumbálek Kvintet (2008-2011)

Dnes hraje a zpívá v kapelách:
Corral (od roku 2002)
Maják (od roku 2011)
Sakrapes (od roku 2013)

Diskografie:
2018 CD Navěky a den (Sakrapes)

Hudební vzdělání:
Aktivní účastník „Bluegrassových dílen“. Pochází z muzikantské rodiny (otec hraje na kontrabas, bratr na foukací harmoniku). Na kytaru začal hrát až v 16 letech. Ovládá také hru na mandolínu a kontrabas.

Hudební vzory:
Doc Watson, Tim O'Brien, Bryan Sutton, Tony Rice, Blue Highway, Union Station,
                                      Ralph Schut, Petr Kůs a Fámy, G-Runs 'n Roses...JIRKŮV HUDEBNÍ ŽIVOT:
Kytarista a zpěvák původem z Blanska, nyní však žijící v Ostrově u Macochy v Moravském Krasu. Všestranný kytarista mající v oblibě spíše modernější pojetí bluegrassu; ale hraje i country a folk.
Pochází z muzikanské rodiny, ač začal hrál na kytaru až v 16 letech. Zhruba o tři roky později, v roce 2002, nastoupil do své první kapely Corral jako sólový kytarista. V této blanenské skupině hrající country se o necelé tři roky později stal kapelníkem (až do roku 2012) a je i nadále jejím aktivně hrajícím členem.
Postupem času začal hrát nejen na kytaru, ale zalíbila se mu i mandolína a v letech 2006-2010 na ni hrál ve folkovém uskupení Fišmol. Poslední dobou, pokud může, tak se rád chopí kontrabasu.
V roce 2008 začal Jirka hrát s již třetí kapelou. Tou byl brněnský Dr. Bumbálek Kvintet, který se věnoval irské hudbě a swing-jazzovým skladbám. V této kapele nasbíral spoustu nových zkušeností a hudební inspirace a především se zde potkal s Pácou, což, jak se časem ukázalo, mělo dopad i na jeho další hudební působení. Tato kapela se rozhodla ukončit svoji činnost na začátku roku 2011. Později byla zase obnovena, ale již v jiném složení a zaměření, čistě na swing a jazz.
Od léta 2011 působí v další blanenské kapele Maják. V této folkové kapele hraje na kytaru a zpívá. Je to z větší části rodinná kapela, kde hraje i jeho otec (kontrabas) a bratr (foukací harmonika). I když kapela v současné době kvůli personálním a časovým důvodům nehraje, tak nebyla nikdy rozpuštěna.
Díky společnému působení Jirky s Pácou v kapele Dr. Bumbálek Kvintet, jej Páca občas využil pro příležitostný záskok za Jirku Pařeza v kapele Sakrapes. Když v roce 2013 došlo k personálním změnám, tak slovo dalo slovo a Jirka se stal stálým členem kapely.

* Přejeme všem příznivcům kapely požehnané vánoce a pohodový nový rok 2021.

* Kapela připravuje 3 nové skladby (hudba: Norman Blake, John Cowan, tradicionál) s vlastními texty vycházejícími z originálních textů.

* CD "NAVĚKY A DEN"
pokud o něj máte zájem, vyu6ijte e-mailový kontakt uvedený na těchto webových stránkách.

* Navštivte facebookové stránky kapely a staňte se jejich příznivci:
www.facebook.com/Sakrapes/

* Najdete nás na portálu
www.youtube.com.

* Najdete nás i na fotoalbu
www.rajce.idnes.cz.